SİGORTA PARTNERBebeğimin Sağlık Harcamaları
Bebek Sağlık Sigortası

Bebek Sağlık Sigortası 0-5 yaşta ve çocuk sağlık sigortası adını ise 5 yaş ve üzerinde daha çok sık kullanıyor olsakta; Aslında, satın aldığınız sağlık sigortalarında bir farklılık yoktur. Daha çok, yapılan aramalardaki ihtiyaç önceliği gibi düşünebilirsiniz.
Background
SİGORTA PARTNER

Yenidoğan
Bebek Sağlık Sigortası Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bebek Sağlık sigortası, aklınıza geldiği ilk anda , sizin için yapılmış iyi bir araştırma sonucunun önünüzde, değerlendirilebilir halde olduğunu gördükten sonra, fiyatları karşılaştırarak, kararınızı gönül rahatlığı ile verdiğiniz o an. Bekletilmeden yapılmalıdır. Çünkü güvence altına aldığınız sizin ve ailenizin sağlığı ise; Asla ertelenemez. Bekletilemez.

Background

SİGORTA PARTNERDoğar Doğmaz
Sağlık Sigortası Yapmanın Avantajı Nedir?

Ülkemizde son 5-6 yıldır kullanımı yaygınlaşan sağlık sigortaları için, bugün hala birçok şey yanlış biliniyor. Sizinle, hızlıca birkaç tavsiyemizi paylaşıyor olacağız.

Tamamlayıcı yada özel sağlık sigortası… Sizin sağlık hizmetleri için tercih ettiğiniz hastanelere göre tercih edebileceğiniz iki farklı sistemdir. Özel sağlık sigortaları SGK anlaşmalı olup olmadığına bakılmaksızın, çok sayıda hastane ve özel muayenehane kullanımı da sunarken, fiyatları tamamlayıcı sağlık sigortalarının biraz daha üzerindedir. Bu nedenle; Tamamlayıcı sağlık sigortası beklentilerinizi karşıladığında, özel sağlık için, daha fazlasını ödemenize gerek olmayacaktır.

Background
SİGORTA PARTNER

Zamanlama

Özellikle  bebeğiniz için doğumu ile yapılması gerektiğini asla unutmayın. Yeni doğan bebeklerde ilk 12 ay boyunca, her ay düzenli doktor muayenesi, tahlil ve tetkikler, aşılar kaçınılmazdır. Ayrıca beklenmeyen durumlarda, hastane yatışı gerekir ise, yatış ve ameliyatlarınız da %100 sağlık sigortası güvencesindedir.

Bunun için önemli detay! Olası bir rahatsızlığın sağlık sigortası yapıldıktan sonraki dönemde ortaya çıkması ile ancak sigorta kapsamında olacağını unutmayın. Tam da bu sebeple… Bebeğinizin sağlığını ve geleceğini riske atmadan, henüz her hangi bir sağlık sorunu yokken sağlık sigortasını başlatmalısınız. Böylece, gelecek yıllarda olası şikayet ve hastalıkları sigorta kapsamına olacaktır.

Çocuk sağlık sigortaları hakkında şimdi bilgi alın.

Background

SİGORTA PARTNERÇocuk Sağlık Sigortası
Fiyatları

Sağlık sigortası primleri sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. Yirmiden fazla sigorta şirketinden sizin beklentinizi karşılayacak en iyi teklifi sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Peki, neler fiyatları etkiler? 

  • Tercih edeceğiniz sigorta şirketi ve markası fiyatları etkiler.
  • Bulunduğunuz il, yaşınız ve cinsiyetiniz,
  • Sağlık sigortanızı kullanmak istediğiniz hastane ağını genişletmek fiyatı etkiler,
  • Sizinle birlikte ailenizde birden fazla sigortalı, aile indirimi almanızı sağlar
  • İlk kez sağlık sigortası satın alıyorsanız, bunun için ek bir inidirim mümkün olabilir.
  • %15 ile %40 arasındaki vergi avantajı, önemli bir Devlet desteğidir. Mutlaka yararlanın.
  • Ödemenizi peşin yapmayı seçmek, bazen %5’e kadar ek bir indirim sağlayabilir.

Yenileme döneminiz geldiğinde,

  • Önceki yıla ait sigorta kullanımlarınız, yeni yıl primlerinde +- yönde etkilidir.
  • Yenileme garantisi kazandığınızda, artık geçmiş hastalıklarınızdan korkmayın
  • Düzenli olarak yenileme yaparak, şirketlerin buna ilişkin ek indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Hemen Şimdi; Detaylı bilgi ve fiyat talep edin. 

Background
SİGORTA PARTNER

Tek Başına
Çocuk Sağlık Sigortası Yapılabilir Mi?

Yararlanabileceğiniz aile indirimleri, sizin önceliğiniz bebeğiniz veya çocuklarınızken, sizinde birlikte sigortalı olmanız ile, gözden kaçan sağlık harcamalarınızın karşılanması ve ileriye dönük haklarınız için öncelikle çocuklarınız ile birlikte sağlık sigortası almanızı öneriyoruz.

Elbette bu bir tercih. Siz sadece çocuklarınız için sağlık sigortası yapmak isterseniz… Bu mümkün. Alternatif tekliflerimizi değerlendirir ve beklentilerinizi karşılayacak, ekonomik bir sağlık sigortası hedefiniz için, siz kendinize sağlık sigortası yaptırmıyor olsanız da, çocuklara tek başına sağlık sigortası yapılabilir.

Detaylara göz atın. 

Background

SİGORTA PARTNERDevlet Desteğinden Kimler,
Nasıl Yararlanabilir?

Ülkemizde, kamu ve üniversite hastanelerinin hasta kapasitesine artırmaktaki en büyük destek özel hastanelerde sunulan sağlık hizmetleri ile sağlanır.

Devlet, özel hastanelerin bazı branşları yada tüm branşlarında SGK anlaşmalı olarak hizmet vermelerini sağlamıştır. Bu; Özel bir hastaneden aldığınız hizmetlerin bir bölümünün devlet tarafından karşılanması, kalan tutarın ise sizin adınıza sigorta şirketleri tarafından karşılanması anlamına gelir. Siz ise, fark ücret ödemeden hizmet alırsınız.

Özel bir hastaneden hizmet almayı ve bunun için de bir sağlık sigortasından yararlanma kararı verdiğinizde… Devlet kamuda yada özel sektörde çalışanlara, iş yeri sahiplerine ve çalışanlarına sağlık sigortası yapan şirketlere bir destek sağlar.

Bu desteğe Sağlık Sigortaları Vergi Avantajı diyoruz.

Çocuklarınız, kendiniz yada eşiniz için yaptırdığınız sağlık sigortasına ait 1 yıllık prim için %15 ile %40 arasında değişen gelir vergisi dilimleri oranında devlet desteğinden yararlanırsınız.

Background
SİGORTA PARTNER

Bir Örnekle
"Neden Sağlık Sigortası Yapılmalıdır?" Sorusuna Cevap Verelim

Yeni doğan bebeğinizin önüzdeki 12 ay boyunca rutin 8-10 doktor muayenesi olacaktır. A sınıfta bir hastaneden hizmet almayı tercih ederseniz. Muayene ücreti 250-350TL aralığında olabilir. Yani sadece 10 muayene için 3.000TL ödemeniz gerekecekti..

Çocuk Sağlık Sigortanız varsa!

Bu durumda sağlık sigortanızla aynı hastanede 1 muayene için sadece 15TL SGK katılı ödemeniz yeterli olacaktı. Sağlık sigortanızın kapsamı sadece muayene ile sınırlı kalmayıp… Beraberinde doktorunuzun isteyebileceği SGK kapsamındaki tahlil ve tetkikleri de %100 karşılayacaktı. Siz ise tahlillere de ek ücret ödemeyecektiniz. Dahası, 1 yıllık sigorta süresince hastanede yatış ve ameliyat gerektiren bir durumla karşılaşırsanız, sağlık sigortanız yatışa bağlı tüm harcamalarınızı da %100 karşılayacaktı.

Maliyetinize gelince, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde, 0-5 yaş çocukların tek başına sigortalanması halinde, ödemeniz gereken ortalama yıllık prim 1.300TL olacaktı. Bu tutar üzerinden %20 kadar devlet desteğinden de yararlandığınızda maliyetiniz neredeyse 1.000TL olacaktı.

Hem daha fazlasına sahip olmak, hemde daha az ödemek için size ve çocuklarınıza tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanızı öneriyoruz.

Bulunduğunuz il, çocuğunuzun yaşı ve tercih ettiğiniz hastaneler özellinde bir teklif almaya ne dersiniz? Şimdi Teklif İsteyin. 

Background
SİGORTA PARTNER AŞİletişim

Altay Mahallesi Orhan Bey Caddesi Ata Yıldız Plaza, D:1/89, 06820 Etimesgut/Ankara

KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİN!Sosyal Medya
SİGORTA PARTNER AŞİletişim
KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.