SİGORTA PARTNEREmeklilik İçin
Birikim

Çalışma hayatımız devam ederken; Emeklilik için Birikim fırsatlarını iyi değerlendirmeliyiz. Bugün ülkemizde farklı risk unsurlarına karşı geliştirilmiş farklı birikim ve tasarruf araçları var.

Bunlar arasından en doğru olanı, sizin gelecek planlarınız, kaygılarınız ve sizi hayata karşı hazırlıklı tutacak bir güvencenin nasıl sağlanacağına karar vermektir.

Çocuklarının eğitim dönemi başladığında, değişen koşullarla eğitimlerinde devamlılığı sağlayamamaktan kaygı duyan ailelerimiz, çocuklarının eğitim harcamalarını garantilemek için Eğitim Sigortası‘nı tercih ediyor.

Eğitim Sigortasından daha popüler olan ürün bireysel emeklilik yatırımı gibi görünüyor olsa da; Bireysel emeklilik planları… Uzun vadeli ödeme periyodunda, ödemeleri durdurmak zorunda kalmalarından çekinen aile bireylerinin, belirli bir getiri ve devlet katkısında kanaatkâr olduğu, durdurma opsiyonunun ise, onları zorlamayacak olmasını geçerli bir sebep olarak adlediyorlar.  (Emeklilik için Birikim)

Background
SİGORTA PARTNER

Son 10 Yılın En Popüler Emeklilik İçin
Birikim ve Risk Ensturmanı

Son dönemde, farklı alternatifleri geride bırakan ve sigortalıların hem birikim yapmalarını sağlayan hemde risklerini teminat altına alan hayat sigortası ensturmanı; (Emeklilik için Birikim)

Background

SİGORTA PARTNERPrim Geri Ödeme Garantili
Hayat Sigortası

Alışılagelmiş , hayat sigortaları sigortalıların vefat riski karşısında, sigortalının varislerine bir tazminat ödemeyi taahhüt ediyordu ve sigorta süresi sonlandığında kişinin vefat etmemiş olması halinde, ödenmiş primler sigorta şirketinde kalıyordu.

Ayrıca, birikim yapmak isteyen sigortalılar, bütçelerinde hayat sigortası primleri yanında, birikim yapabilecekleri bir tasarruf bütçesi ayırmak zorunda kalıyor ve zorlanabiliyorlardı.
  • Prim İadeli Hayat Sigortalarında, sigortalının önceliği… Vefat etmesi halinde varisleri, çocukları yani ailesinin düşeceği zor duruma çözüm bulmakken, bir taraftanda birikim yapabilmekti.
  • Popüler bu ürün; Sigortalının belirlediği sürede, vefat riskinin gerçekleşmemesi halinde, o güne kadar usd cinsinden ödenmiş primin tamamını, her hangi bir kesinti olmaksızın geri ödüyor.
  • Böylece sigortalı vefat etmesi durumuna karşı, ailesi için oldukça önemli bir tedbir ve mali güvence sağlamışken.. Süre sonunda Vefat etmemesi halinde ise, usd cinsinden önemli bir birikim sahibi olabiliyor.
  • Prim iadeli hayat sigortalarında da, %15 ile %40 arasında değişen oranlarda vergi avantajı söz konusudur. Böylece Devlet Desteğinden de en iyi koşullarda yararlanılır.
Background
SİGORTA PARTNER

Küçük Bir Örnek
Hesaplama İle

30  Yaşında bebek sahibi olan Ahmet Bey, kızının 12 yaşına geldiği dönemde eğitim için ihtiyaç duyabileceği bir parayı bugünden biriktirmeye başlama  amacındadır. Ahmet Bey’i kaygılandıran diğer konu ise, o döneme kadar  vefat etmesi halinde kızının eğitim hayatında yaşayabileceği zorluklardır.

  • Buna çözüm olarak, her ay 100 USD prim ödeyerek, prim iadeli hayat sigortası yaptırır.
  • 12 yıl boyunca ödemeyi planladığı toplam rakam,(12yıl)  144 ay X100 USD = 14.400USD’dir.
  • Ödemeyi planladığı 14.400USD’den toplamda sağlayacağı  %20 vergi avantajı = 2.880USD’dir.
  • Buna göre, 12 yıllık prim iadeli hayat sigortası için ödeyeceği tutar, vergi avantajı sonrasında 11.520USD’dir.
  • Sigortalı olduğu 12 yıllık dönemin her hangi bir tarihinde  vefat etmesi halinde ailesine 157.015USD tazminat ödenecek, vefat etmemiş olması halinde ise kendisine 14.400USD geri ödeme yapılacaktır.

Vergi avantajını dikkate alırsak; 11.520USD’ye maal ettiği prim iadeli hayat sigortasından geriye 14.400USD alabilecek ve olası risklere karşı da, kendisini, ailesini korumuş olacaktır.

Sizin Öngördüğünüz Ödeme Planınıza Göre, bir Prim İadeli Hayat Sigortası teklifi almak isterseniz;

Hemen Hayat Sigortası Uzmanlarımız ile İletişime Geçin.

Sektörün en iyi şirketlerinden Teklif alın, karşılaştırın. (AXA Hayat, Allianz , Agesa Aş, Aegon Aş)

Background
SİGORTA PARTNER AŞİletişim

Altay Mahallesi Orhan Bey Caddesi Ata Yıldız Plaza, D:1/89, 06820 Etimesgut/Ankara

KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİN!Sosyal Medya
SİGORTA PARTNER AŞİletişim
KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.