SİGORTA PARTNEREğitim
Sigortası

Kızınız yada oğlunuz dünyaya geldiğinde, neler hissettiğiniz şöyle bir hatırlayın. Evlerin değişen mis kokusu.. Gülen yüzler. Kimi ailenin ekonomik olarak zor zamanlarında dünyaya gelen bebekler ve onlarla birlikte gelen hane bereketlerine ilişkin anıları hepimiz duymuş, hatta yaşamışızdır.

Çocuk Eğitim Sigortası – Çocuklarımız için var olduğumuz sürece, onlar için ideallerimiz ve kurduğumuz hayallerimiz asla bitmeyecek ve bizler bunun için çaba harcamaya devam edeceğiz.

Peki! Hayatın akışında beklemediğimiz şeyler olursa?

Doğduktan sonra daha ilk günlerden itibaren, harcamalarınızda bazı değişiklikleri elbette fark ettiniz. Elbette, bu daha başlangıç. Sağlıklı olduktan sonra, hiç bir şeyin hesabını yapmayacak olmaya, çoktan hazır olsakta… Hayat sürprizlerle dolu. 6-7 yaşına geldiğinde iyi bir özel okul. Daha ne zaman okula başlandığını anlamadan mezuniyetler lise ve üniversiteye uzanan, su gibi akan zaman.

Şimdiden çocuklarınız ve onların geleceği için küçük tasarruflar şart. Hayata dair hepimizin farklı beklentileri olduğu gibi, farklı korku ve kaygıları da var. Bu nedenle çocuklarınızın geleceği için bir miktar tasarrufun birkaç yolu var.

  • Küçük rakamlarla başlayan, Bireysel Emeklilik Hesabı
  • Eğitim hayatını devam ettirecek, Eğitim Sigortası
  • Ödenen Primi İade Eden, Prim İadeli Hayat Sigortası
Background
SİGORTA PARTNER

Bireysel Emeklilik
(İster Size, İsterseniz 18 Yaş Altı Çocuklara)

Ülkemizde, 2021 yılı için %25 devlet katkısının devam ettiği, aylık TL cinsinden para biriktiren bir yatırım aracıdır.

Her ay ödediğiniz tutara katkı payı denir. Katkı paylarınızın %25’i oranında devlet katkısı ise; Ayrı bir hesapta he ay birikmeye başlar. Sizin katkı paylarınız ise, fonlarda yatırıma yönlendirilerek yıllık getiri sağlamaya devam eder.

Bu yatırım aracının amacı, yetişkinlerde en az 10 yıl devamlılık ve 56 emeklilik yaşının birlikte sağlandığı durumda, sosyal güvenlik kurumundan da emekli olanlara, ikinci bir maaş desteği, yada toplu para ödemesi ile bir ikramiye desteği planlaması ile ortaya çıktı.

Günümüzde 10 yıl ve emeklilik şartlarını yerine getirmiş bireylerin devlet katkısından da tam olarak yararlanabildiği sistem, birikim ve tasarrufa özendiriyor.

Ülkemizde tercih edilme sebebi, aylık bütçeyi zorlamayan katkı payları ödenebilmesi ve ilerleyen yıllarda (örneğin 2-3 yıl sonra) ödemekte zorlandığınız bir dönem geldiğinde ödemelere ara verebilme esnekliği… Hatta emeklilik hesabınızı kapatarak, birikiminizi alma hakkınız var. Bu sayede, çocuklarınızın eğitim dönemlerinde paraya ihtiyaç duyacakları yaşları hedefleyerek bir yatırım planı yapabilirsiniz. Yeni düzenlemeler ile, 18 yaş altındaki çocukların adına, tek başına bireysel emeklilik hesabı açılabilmektedir. (Eğitim Sigortası)

Bireysel Emeklilik Yatırımı İçin Bilgi Almak İster misiniz? 

Background

SİGORTA PARTNEREğitim
Sigortası

Özellikle çocukların eğitim harcamaları düşünülerek hazırlanmış bir sigortadır. Çocuklarınız küçük yaştayken başlanıp, prim ödeyeceğiniz bir süre belirleyebilirken (örneğin 10 yıl).. Çocuklarınızın düzenli geri ödemeye ihtiyaç duyacağı yaşı veya yılı belirleyip, siz prim ödemeye devam ederken, çocuklarınız için geri ödemelerin başlamasını da planlayabilirsiniz.

Örneğin; Eğitim sigortası planınızı 10 yıl için yapıp, yıllık eğitim harcamaları için ihtiyaç duyacağınız tutarı ve bu paraya 10 yılın bitmesine gerek olmadan geri almaya başlayacağınız zamanı belirleyebilirsiniz. Yani bundan 7 yıl sonra ilkokul döneminden itibaren , yıllık ….liraya ihtiyacım var demek ve planlamak mümkün. Bir çok sigorta şirketinde benzer amaçlı ürünler var. Bunlar arasından en avantajlı olanları incelemek  çok kolay.(Eğitim Sigortası)

Eğitim Sigortası Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? 

Background
SİGORTA PARTNER

Prim İadeli
Hayat Sigortası

Yukarıdaki alternatif birikimler ile prim iadeli hayat sigortası arasında çok önemli bir fark var. Hayata dair kaygılar ve korkulardan bahsederek, sigorta yaptırmak için bir sebep bulabileceğinizden bahsetmiştim, yazının ilk satırlarında. Bireysel emeklilik ve eğitim sigortalarında belirli bir dönem be belirli ihtiyaçlara yönelik kaygılar ile sigorta poliçesi yapılırken…

Prim iadeli hayat sigortası yapmak için sebep arıyorsanız; Basit bir cümleyi yorumlamanız yeterli. “Ya ben olmazsam..”

Ülkemizde bugüne kadar sunulmuş hayat sigortası modellerinden tamamen ayrılan, bambaşka bir seçenek var artık. İlginizi çekeceğinden hiç şüphem de yok. Sadece belirlenen süre boyunca, ödemelerinizi devam ettirmeli ve ara vermemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Merak Edilen Sorular

Prim iadeli hayat sigortası, adından da anlaşılacağı gibi, size bir hayat sigortası teminatı sunarken, belirlenen süre sonunda (ÖR 12 yıl) bir risk gerçekleşmemiş olursa, yani sağlıklı olarak hayatınıza devam ediyorsanız, ödediğiniz tüm primi size geri  ödemeyi teklif ediyor. Basit dille, on iki yıllık bir süreyi hedeflediyseniz, bu süre içinde vefat riskinizi, hatırı sayılır bir vefat teminatı (tazminatı)  ile sigorta şirketine satıyorsunuz. Bu dönemde vefatınız halinde ailenize ödenen tazminat sayesinde, sizin hayal ettiğiniz eğitimleri ve gelecek planları sekteye uğramıyor, gerçekleşiyor olacak.

12 yıl olarak belirlediğiniz sigortalılık süreniz dolduğunda, sizin sağlıklı olarak hayatınıza devam etmeniz halinde ise; Sigorta şirketi bu kez, bir vefat tazminatı konu edilmediği için, her ay usd olarak ödediğiniz primin tamamını size hiç bir kesinti olmadan yine usd olarak topluca geri ödüyor.

O halde, özetle; Prim iadeli hayat sigortalarının avantajlarını alt alta sayarsak..

  • Sigortalı olacağınız süreyi siz belirlersiniz. (örneğin 12 yıl)
  • Yaşınıza, sağlık durumunuza göre aylık usd karşılığı primleriniz belirlenir.
  • İlk sigortalı olduğunuz tarihteki sağlık beyanınız alınır ve sigorta sonuna kadar geçerlidir. Her yıl yeni sağlık beyanı alınmaz. (İlerleyen yaşınızı ve olası sağlık sorunlarınızı unutmayın. Bu çok önemlidir)
  • Vefat tazminatınız ilk günden belirlenmiştir ve size bir şey olması halinde varislerinize ödenir
  • Sigortalılık süreniz boyunca ödediğiniz aylık primlerin tamamını gelir verginiz oranında (%15- %40) vergi avantajına konu eder ve devlet desteğinden yararlanırsınız. (her ay geri alırsınız)
  • Sigortalılık süresi sonunda bir risk gerçekleşmemiş ise, o güne kadar ödediğiniz usd karşılığındaki tüm primler yine o gün kuru ile usd olarak size geri ödenir.

Son dönemde en anlamlı bulduğum sigorta poliçeleri arasında prim iadeli hayat sigortası var. Bir gün olacağını kesin olarak bildiğimiz bir riskin üzerimizdeki sorumluluklarını belirli bir süre için (siz belirlersiniz) sigorta şirketinden bir teminat alma anlaşması yapıyorsunuz. Vefatınız halinde aileniz önemli bir  tazminat alırken, iyi dileklerimizle, sağlıklı bir hayata devam ediyorsanız, bu süre boyunca tasarruf etmiş, vergi avantajından yararlanmış olursunuz.

2015 yılında izlediğimde çok etkilendiğim kısa bir video linkini sizinle paylaşıyorum. Öleceği günü ve saati bilmenin ne kadar stres dolu olduğunu anlatan ve prim iadeli hayat sigortasını daha mantıklı kılacak bir buçuk dakikalık videoya göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Prim İadeli Hayat Sigortasını Size Anlatmak isteriz. Bilgi almak ister misiniz? 

Background
SİGORTA PARTNER AŞİletişim

Altay Mahallesi Orhan Bey Caddesi Ata Yıldız Plaza, D:1/89, 06820 Etimesgut/Ankara

KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİN!Sosyal Medya
SİGORTA PARTNER AŞİletişim
KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.