SİGORTA PARTNERKasko ve Trafik
Sigortası

Kasko ve Trafik Sigortası; Araç sahiplerinin her yıl yenileme döneminde, gündeminde olan ve yıl içinde bir kaza olmaması halinde genellikle araçlarında sakladıkları poliçelerdir.

O yıl, hiç kullanmayanlar için belki;  Sadece kağıt değerinde görülebilir. Fakat; Doğru poliçeyi satın almış olmak, teminatları ve kapsamı hakkında fikir sahibi olmak, bir kaza anında… Yüzleşmek zorunda kalacağınız olumsuzlukları sizden uzak tutabilecek tek çözüm yoludur. Hedefiniz; En ucuzu almak değil. En iyi teminatlara sahip poliçeyi, en iyi fiyata almak olmalıdır.

Aracınız için 20’den fazla sigorta şirketinin karşılaştırmalı tekliflerini hemen isteyin.

Background
SİGORTA PARTNER

Trafik Sigortası
(Kasko ve Trafik Sigortası)

Trafik Sigortası, motorlu taşıtların trafiğe çıkabilmesi için; Yaptırılması  zorunlu olan sigortalar grubundadır. Zorunluluk ise, sizin aracınızı korumak için değil. Trafikte üçüncü kişilere sizin verebileceğiniz maddi zararları belirli limitlere kadar karşılamak içindir.

Trafik Sigortası Teklifi Alın.

Background

SİGORTA PARTNERTrafik Sigortası Alırken
Nelere Dikkat Etmeliyim?

Zorunlu bir sigorta olması ve karşı tarafa ait araçları ve kıymetleri teminat altına aldığı için; Ülkemizde genellikle önemsenmeyen ve en ucuzu hangisi ise, onun tercih edildiği bir poliçe olarak satın alınabiliyor.

Peki Gerçekten Öyle Mi? Fiyatlar Neden Farklı?

  • Trafik Sigortalarında serbest prim tarife sistemi uygulanır. Sigorta şirketleri bu zorunlu sigortadan sürekli zarar ettiklerini açıkladıkları için; Zorunlu bir poliçeyi “Yapmıyorum” diyemiyorlarsa da, fiyatlarını ortalama üzerinde tutarak satılmasının önüne geçiyorlar. Bu nedenle, size tekliflerinizi gönderdiğimizde birbirinden farklı fiyatların temel sebebi budur.
  • Bir süre önce trafik sigortalarında tavan fiyat (maksimum fiyat sınırı) uygulaması varken, sigorta şirketleri Hazinenin belirlediği fiyatlarla poliçe satmak zorunda kaldılar ve bahsettikleri zararlar katlayarak artmıştı. İşte o dönemde trafik sigortalarının standart teminatlarını bir miktar zenginleştirerek, sigortalılara farklı poliçeler sunmaya başladılar ve 1 poliçeden standarttan daha fazla prim alabilmenin kapısını araladılar. Küçük bir örnekle, standart bir trafik sigortası 1000TL’yken. Poliçeye, çekici, yol yardım, mini onarım gibi ek teminatlar ekleyerek aynı poliçeden 1200TL prim elde etmeyi amaçladılar. Elbette tercih sizin..

Trafik Sigortası Beni Ne Kadar Koruyor?

  • Bu sorunun cevabını duyduğunuzda, içinizde bir huzursuzluk olacağını tahmin edebiliyorum. Zorunlu olarak yapılan trafik sigortaları, kaza anında üçüncü kişilerin zarar gören mallarını korumak için yapılıyordu. 2021 yılında araç başı maksimum teminat 43.000TL‘dir. 2022 yılı için yapılan güncelleme ile araç başı teminat limiti 50.000TL’ye çıkartılmıştır.

Yani; Bir kazada sizin aracınızın markası , modeli, fiyatının trafik sigortası için hiç bir önemi olmadığını önce şuraya not edelim. Siz kusurlu tarafsanız, zorunlu trafik sigortanız karşı aracın zararı için sadece 43.000TL’ye kadar sorumludur. (Kasko ve Trafik Sigortası)

O halde, araç fiyatlarının engellenemez artışı karşısında, olası bir  kazaya karışabileceğiniz  bir aracın ortalama fiyatının 250.000TL ile 1milyon TL arasında olduğunu düşünecek olursak. 43.000TL gibi komik bir tutarı aşan hasardan tamamen siz sorumlu durumdasınız. 

Background
SİGORTA PARTNER

Kaza Anında Zorunlu Trafik Sigortası Limitini Aşan
Hasarlardan Nasıl Korunabilirim? (Ek IMM)

Henüz başınıza kötü bir şey gelmeden, bu yazımızı okuduğunuz için, çok mutluyuz. Yukarıdaki örneğe bakarsak, sadece zorunlu trafik sigortası olan araç sahibinin karıştığı kazada kusurlu olması ve karşı araçta büyük bir hasar meydana gelmesi durumunda 43.000TL’yi aşan tüm hasardan sorumlu olduğu ve ödemek zorunda olduğu, halk arasında çok bilinen bir durum değil. (Kasko ve Trafik Sigortası)

Bu Konuda Sizi Koruyabilecek 2 Çözüm Yolu Var!

  • İlk yöntem; Aracınızda trafik sigortası ile birlikte kasko poliçeniz varsa, kasko poliçenizde (IMM) İhtiyari Mali Mesuliyet teminatınızı olabildiğince yüksek belirleyebiliriz. Böylece, trafik sigortasının limitlerinin yetersiz kaldığı bir kazada, kasko poliçenizdeki IMM teminatı, karşı araçtaki hasarı limitleri dahilinde öder. Kaskonuzu alırken verilen IMM Limiti yeterli olursa, bu sizi koruyacaktır.
  • Diğer çözüm yolu; Aracınızın markası, modeli, fiyatından bağımsız olarak düşünebileceğiniz… Arabanızda kasko poliçesi olsa da, olmasa da…  Ekonomik bir fiyata, ek olarak satın alabileceğiniz bir IMM teminatından bahsedebiliriz.

2021 yılı Ekim ayını referans alırsanız; Mevcut Trafik Sigortanızı tamamlayacak,  Ek IMM teminatınız için, 1milyon TL teminat için yıllık sadece 132TL öderken, bu teminatın Limitsiz IMM olmasını isterseniz, yıllık 238TL gibi makul bir prim ödeyerek, bu riskten kurtulursunuz. Üstelik trafik sigortanızın hangi sigorta şirketten olduğu ve ne zaman başlayıp bittiği de hiç önemli değil.

Trafik Sigortası IMM Teminatı Hakkında Hemen Bilgi Alın. Şimdi Yaptırın.

Background

SİGORTA PARTNERKasko Poliçesinde Avantajlı Rakamlara
Nasıl Ulaşırsınız? (Kasko ve Trafik Sigortası)

Kasko, araçlarımızı sürücü kusurları da dahil olmak üzere, çok sayıda hasara karşı koruyan bir sigorta poliçesidir. Kasko poliçeleri, trafik sigortaları gibi standart olmadığı için; Sizin beklentilerinizi karşılayacak, ihtiyaçlarınıza, aracınızın markasına, modeline, servis tercihlerinize uygun olan ve avantajlı fiyatlara ulaşabilmek için sigorta şirketlerinin dikkate aldığı indirim yolları için; Kasko yazımızı okumaya devam edin..

Background
SİGORTA PARTNER AŞİletişim

Altay Mahallesi Orhan Bey Caddesi Ata Yıldız Plaza, D:1/89, 06820 Etimesgut/Ankara

KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİN!Sosyal Medya
SİGORTA PARTNER AŞİletişim
KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.