SİGORTA PARTNERSizin İçin
Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortaları , hepimizin bir gün çok ihtiyaç duyacağı önemli bir sigorta branşıdır. Bugün sağlık sigortası için, bebeklerden, yetişkinlere, hamilelikten, estetik ve kozmetik sağlık ihtiyaçlarına ve ileri yaştaki aile büyüklerimizin geçmiş hastalıkları karşılayan sağlık sigortası seçeneklerine kadar,  bir çok alternatifle sunabiliyoruz.

En avantajlı, en ekonomik olanı ve en kapsamlı sağlık sigortasını arıyorsanız.. Cevabı çok basit. Zamanında yaptırmanız yeterli olacak. Çünkü siz, sağlık sigortasına ihtiyacınız olduğunu geç fark ettiğinizde, çok fazla para vermeye hazır olsanızda, sizi sigortalayacak sigorta şirketi bulmak, kaybettiğiniz haklarınızı geri almak mümkün olmuyor.

Background
SİGORTA PARTNER

Özel Sağlık Sigortası ve
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Farkı Nedir?

Sağlık sigortalarının amacı, sizin ihtiyaç duymanız halinde, özel hastanelerdeki sağlık harcamalarınızı karşılamasıdır. Ülkemizde 2010 yılından itibaren özel sağlık sigortalarına bir anlamda alternatif yaratan tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamaları başladı. Özel sağlık sigortaları, sigorta şirketine ödediğiniz primler karşılığında, sizin sağlık harcamalarınızı sgk, bağkur kaydınız, borucunuz var mı, gittiğiniz doktorun özel muayenehanesi mi var, hastanenin sgk anlaşması var mı? gibi soruların cevaplarına bakmaksızın.. Harcamalarınızı karşılayan bir sistemken..

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları, hali hazırda SGK güvencesi olan insanların, SGK anlaşmalı özel hastanelerden yararlanmasını sağlayan. Hastanelere; Muayene, tahliller hatta, yatış ve ameliyatlar için fark ücret ödemeden hizmet sunan. Sağlık harcamalarınızın sigorta şirketi ve SGK tarafından birlikte karşılanması sebebiyle ise, daha ekonomik fiyatlarla satın alınabilen bir sağlık sigortası türüdür.

Tüm sağlık sigortalarında ise %15 ile %40 arasında bir vergi avantajı söz konusudur. Vergi avantajı ile sağlanan devlet desteğinden kamu, özel sektör çalışanları, iş yeri sahipleri ile çalışanları için sağlık sigortası yaptıran şirketler yararlanabilir. Düşünsenize… %20 vegi avantajı, sağlık sigortasına ödediğiniz paranın %20’sinin geri gelmesi ve çok daha ekonomik bir maliyet anlamına gelir.

Background

SİGORTA PARTNERBebekler ve Çocuklarda Sağlık Sigortası
Ne Zaman Yaptırılmalı?

Sağlığınız için sigorta yaptırıyorsanız, önceliğiniz ise, yeni doğan bebekler yada 18 yaş altındaki çocuklar ise, gecikmeden hemen, hatta doğumu ile birlikte tamamlayıcı sigorta yaptırmanız çok önemlidir.

Bu tip sigortaların sorumluluğu sigorta başlangıcından sonra ortaya çıkan şikayet ve hastalıklar ile başlayacağı için; Sigorta yaptırmak için bir hastane ihtiyacını, bir rahatsızlığın ortaya çıkmasını asla beklemeyin.

Bebeklerin rutin kontrolleri , tahlilleri gibi sağlık harcamaları ilk yıllarda sıklıkla olur. Bu nedenle eşinizle birlikte çocuklarınıza ailece sigorta yaptırabileceğiniz gibi… Sizin sigortalanmanıza gerek olmadan sadece çocuklarınıza da, tamamlayıcı sigorta yaptırabilirsiniz. Yakın zamanda yapılan bir değişiklik ile, doğumdan önce annenin sağlık sigortası başlamış olursa ve doğumdan sonra bebeğiniz annenin poliçesine dahil edilirse,  bebeğinize ömür boyu yenileme garantisi hakkı almış olursunuz. Bu konu çok önemlidir. Detayları için sağlık ekibimizden bilgi almayı ihmal etmeyin.

Hemen bilgi almak ister misiniz?  

Background
SİGORTA PARTNER

Kendinize Ne Zaman
Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Şu ana kadar bir sağlık sigortası satın alıp, düzenli olarak yıllık yenilemelerini yaptırmaya başlamadıysanız, bu yazıyı okumak için bile vakit harcamayın. Hemen kendinize bir tamamlayıcı sigorta yaptırmak için sağlık yetkililerimiz ile görüşün.

Uzun uzun okumak istemezseniz, neden hemen sağlık sigortası yaptırmanız gerektiğini birkaç madde ile açıklayabilirim.

  • Sağlık sigortaları, sigorta poliçenizin yapıldığı tarihten önce var olan şikayetlerinizi, hastalıklarınızı ve geçmişe dayalı,  tekrar eden rahatsızlıkları “geçmiş hastalık” olarak adlandırır ve kapsam dışı bırakır.
  • Bu nedenle, her gününüz kıymetlidir. Haberiniz olmayan bir şikayete sahipseniz ve bununla önümüzdeki birkaç ay, birkaç yıl sonra yüzleşecekte olsanız, şimdiden aktif bir sağlık sigortanızın olması çok önemlidir.
  • Doktora söylemezsem nereden bilecek diye düşünmeyin. Ülkemizde medula adlı bir sistem var ve 2015 yılından itibaren tüm hastane kayıtlarınız, hastalıklarınız, kullandığınız ilaca kadar, tüm detaylar sistemde var.
  • Ayrıca, doktora başvurduğunuzda, doktorunuz, şikayetinize bir tanı koymak için, ne kadar zamandır, devam ettiğini, ilaç kullanıp kullanmadığınızı, bir tedavi uygulanıp uygulanmadığını size soracaktır. Bu anlamda pek açık kapı yok diyebiliriz.
  • O halde, tamamlayıcı sigorta sistemine ne kadar erken katılır ve gelecek yıllarda da, sigorta yenilemelerinizi düzenli olarak yaparsanız (tavsiyemiz, olabildiğince aynı sigorta şirketi ile) her yıl kazandığınız haklarınız, ilk sigortaya giriş tarihinizden itibaren korunmaya başlar.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortanız olmadığı için ertelediğiniz, doktora gitmediğiniz için ise, teşhis edilmemiş bir rahatsızlıkla iş işten geçtikten sonra yüzleşmemek için; Kendiniz ve aileniz için en kısa sürede sağlık sigortalarından birini satın alarak, yıllık düzenli kontrollerinizi, hatta şirketlerden çoğunda olan check-up haklarınızı kullanarak erken tanı ile sağlığınızı tehlikeye sokmazsınız.
  • Sağlık sigortaları için sağlanan devlet desteği ile yıllık primlerinizde ortalama %20 avantaj sağlarsınız ve böylece, uzun yıllar, büyük paralar harcamadan devam edebilirsiniz.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Alın. Sonra Karar Verin. 

Background
SİGORTA PARTNER AŞİletişim

Altay Mahallesi Orhan Bey Caddesi Ata Yıldız Plaza, D:1/89, 06820 Etimesgut/Ankara

KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİN!Sosyal Medya
SİGORTA PARTNER AŞİletişim
KVKKBilgilendirme & Müşteri Formları
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.

2021 Sigorta Partner AŞ. Tüm Hakları Saklıdır.